Maszty reklamowe - produkcja i sprzedaż

Produkujemy maszty flagowe z włókna szklanego oraz aluminium. Naszymi głównymi odbiorcami są agencje reklamowe, urzędy państwowe, samorządy lokalne oraz firmy.

Maszty reklamowe zdobywają coraz to liczniejsze grono odbiorców. Od kilku lat obserwujemy również zainteresowanie zakupem masztów flagowych przez osoby prywatne – tzw. „maszt do ogrodu”. Powoduje to zwiększona świadomość i potrzeba patriotyczna społeczeństwa polskiego. Dla tych Klientów przygotowaliśmy specjalny dział gdzie znajdują się maszty do przydomowych ogródków.

W naszej ofercie znajdą Państwo również maszty do lamp ledowych – tzw. maszty lampowe, maszty ledowe. Więcej informacji o masztach lampowych znajduje się tutaj – maszty lampowe – oświetleniowe

Z jakiego materiału wykonane są maszty flagowe?

Wracając do początków, maszty wykonywane były głównie z litego drewna, z czasem zaczęto drążyć drewno i kleić, by uzyskać lżejszy materiał, jednak wraz z postępem technologicznym dochodziły kolejne materiały jak stal, aluminium, włókno szklane.

Z punkty widzenia surowca powszechnie używanego przy masztach, można zrobić prosty podział na:

 • maszty aluminiowe
 • maszty kompozytowe (włókno szklane)

Typ surowca aluminiowego najwyższej jakości (jego stop charakteryzuje się podwyższoną sprężystością i wytrzymałością), pozwala zachować odporność na rdzę, promienie UV, jest również lekkie jak kompozyt z włókna szklanego i 3 razy lżejsze od stali. Wierzchnia warstwa może być anodowana lub lakierowana proszkowo w szerokiej gamie kolorystycznej. Maszty aluminiowe występują w formie masztów stożkowych jednoelementowych lub wersja tańsza – maszty składające się z paru segmentów rur cylindrycznych.

Przyjrzyjmy się teraz zaletom masztów kompozytowych.

Maszty z włókna szklanego – wykonane są z jednego elementu, tuby o formie stożkowej zwężanej ku górze. Osadzone w fundamentach betonowych na zawiasach, by móc łatwo zamontować czy położyć maszt np. przy wykonywaniu konserwacji.

Standardowo maszty reklamowe barwione są na kolor biały, ale istnieje możliwość wybrania dowolnego koloru z palety RAL  (usługa dodatkowo płatna) by mieć maszt w ulubionym kolorze. Kompozyt jest barwiony wewnętrznie co zapewnia idealną barwę przez wiele lat użytkowania.

Maszty flagowe z kompozytu mają wiele plusów:
 • lekka konstrukcja (ich zakładanie może być wykonane przez jedną osobę);
 • duża elastyczność i żywotność kompozytu (gwarancje na załamanie masztu obejmują 15 lat użytkowania);
 • prosty montaż i demontaż;
 • zwieńczenie masztu zakończone estetycznym elementem;
 • nie korodują i nie rdzewieją;
 • nie przewodzą prądu;
 • są bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne;
 • odporne na promienie UV, na sól drogową, na zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt;
 • gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie go w czystości;
 • jest przyjazny środowisku (przy jego produkcji emisja CO2 jest bardzo niska);
 • można go również poddać recyklingowi (przetworzeniu, mając na względzie czynnik środowiskowy);
 • nie mają wartości złomowej;

Mamy nadzieję, że pomogliśmy osobom stojącym przed wyborem kupna masztu flagowego, w dokonaniu wyboru. Naszym zdaniem, przy masztach stacjonarnych wysokie parametry kompozytu, stanowią świetną alternatywę dla innych materiałów.

Maszt reklamowy z włókna szklanego jest bardzo dobrej jakości, a przy tym oferujemy je w przystępnej cenie. Maszt kompozytowy podniesie prestiż każdej firmy i będzie gwarancją pozytywnego odbioru ze strony potencjalnych klientów.